ورزشی
آنا
۱۴۰۱/۰۴/۱۳ ۱۲:۱۰:۵۴
بهزاد خداداد: الان وقت تخریب تکواندوی ایران نیست/ بانوان تکواندوکار باتجربه‌تر بودند
بهزاد خداداد: الان وقت تخریب تکواندوی ایران نیست/ بانوان تکواندوکار باتجربه‌تر بودند
کارشناس تکواندوی ایران گفت: تیم ملی تکواندو مردان انتظارات را برآورده نکرد اما الان وقت تخریب این تیم نیست.
آنا


بهزاد خداداد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، درباره عملکرد تیم ملی تکواندو ایران در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: تیم ملی تکواندو مردان نتایجی که مورد انتظار بود را کسب نکرد اما این افت دلایل متعددی داشته که به نظرم باید بررسی شود. تکواندوی ایران دو سال است که از میادین به دور بوده و مانند کشورهای دیگر به دلیل کرونا و مسائل اقتصادی که فدراسیون با آن‌ها درگیر بوده شرایط برگزاری اردوها و کمپ‌های طولانی مدت نداشته است. بنابراین تکواندوکاران شرایطی برای محک زدن نداشتند و همین موضوع روی عملکرد آن‌ها تأثیر منفی گذاشت.
وی گفت: از طرف دیگر بزرگ‌ترین معضل تیم ملی تکواندو کشورمان قوانین جدیدی بود که تکواندوکاران در این مسابقه با آن روبه‌رو شده‌اند. با این حال اگرچه تیم ملی تکواندو کشورمان موفق به کسب مدال طلا نشده بود و انتظارات جامعه تکواندو از نتایجی که تیم مردان به دست آورد برآورده نشده بود اما من آن را به فال نیک می‌گیریم. به این خاطر که ما در ترکیب تیم ملی تکواندو مردان نفراتی را دیدیم که بسیار جوان بودند و برای نخستین بار مسابقات برون مرزی را تجربه می‌کردند با این حال در این رقابت‌ها به مدال رسیدند. این نشان می‌دهد آینده تکواندو در دست همین ملی‌پوشان است و آن‌ها پس از کسب تجربه در مسابقات مختلف به مدال‌های خوش‌رنگ‌تری می‌رسند. تکواندو ایران پس از این مسابقات، رقابت‌های قهرمانی جهان و کشورهای اسلامی را پیش‌رو دارد و باید همگی دست به دست هم بدیم و از این تیم حمایت کنیم.الان وقت تخریب تکواندو نیست.
کارشناس تکواندوی کشورمان در پاسخ به این سوال که وضعیت مردان و زنان تکواندو مشابه بوده است،عنوان کرد: تیم زنان تکواندو عملکرد بسیار درخشانی کسب کرده‌اند و باید به همه آن‌ها خسته نباشید بگوییم. البته که من معتقدم نباید تیم زنان را با مردان مقایسه کنیم، چرا که تیم بانوان چندین سال است که زیر نظر کمرانی تمرین می‌کردند و در مسابقات مختلف حضور داشتند اما تیم مردان چنین شرایطی را نداشتند و برخی از آن‌ها برای نخستین بار مسابقات برون مرزی را تجربه می‌کردند. با این حال این تکواندوکاران خودشان را اثبات کردند.
خداداد عنوان کرد: قیاس تیم مردان تکواندو و بانوان در قاره آسیا کار درستی نیست. البته که تیم زنان تکواندو زحمت زیادی کشیده‌اند و نتایج خوبی کسب کرده‌اند اما تیم زنان ترکیبی از جوانان و با تجربه‌ها بود اما در تیم مردان ما تکواندوکارانی داشتیم که برای اولین بار بود در مسابقات برون مرزی شرکت می‌کرد. با این حال من امیدوارم تیم ملی تکواندو مردان با نتایجی که در این مسابقات به دست آورده‌اند به صورت دقیق علت آن را ریشه‌یابی کنند و برای مسابقات دیگر با آمادگی بهتری حضور پیدا کنند.
وی در مورد انتخاب مقانلو به‌عنوان بهترین مربی اظهار کرد: من نمی‌توانم در این مورد اظهارنظر کنم. کسانی که این انتخاب را داشته‌اند باید در مورد دلایل آن توضیح بدهند. البته که معتقدم مقانلو یکی از مربیان کارکشته تکواندوی ایران است اما با توجه به نتایجی که تیم زنان تکواندو به دست آورده‌اند می‌شد مینو مداح را به‌عنوان سرمربی در این بخش گنجاند. با این حال حتما کسانی که این انتخاب را کرده‌اند دلایل خاص خودشان را داشته‌اند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما