بین الملل
ایسنا
۱۴۰۰/۱۱/۲۴ ۱۰:۳۷:۱۷
گزارش بلومبرگ از ملاقات داماد ترامپ با ولیعهد سعودی
گزارش بلومبرگ از ملاقات داماد ترامپ با ولیعهد سعودی
بلومبرگ از ملاقات جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ و مشاور ارشد سابق رییس‌جمهوری آمریکا با شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی خبر داد.
ایسنا

بلومبرگ با اشاره به شانس زیاد دونالد ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا نوشت، کوشنر تنها مقام عالی دولت پیشین ترامپ نیست که به عربستان سفر کرده است. منوچین، وزیر خرانه‌داری دولت ترامپ نیز در ماه اکتبر به ریاض سفر کرده بود. روابط عربستان سعودی و آمریکا در دولت ترامپ بسیار گرم و دوستانه بود، اما در دولت جو بایدن روابط سردتر شده است.

این خبرگزاری آمریکایی به نقل از منابع مطلع گزارش داد که کوشنر در جریان سفر کاری و شخصی به منطقه از تاسیسات نفتی آرامکو نیز بازدید کرد. او با مدیرعامل آن و دیگر مقامات ارشد این شرکت نفتی گفت‌وگو کرده است.

دو منبع آگاه به بلومبرگ گفتند که احتمال همکاری برای سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر مطرح است.

بلومبرگ با اشاره به روابط نزدیک کوشنر و ولیعهد عربستان سعودی نوشت، او در ماه‌های اخیر سفرهای متعددی به منطقه خلیج فارس داشته است.

جارد کوشنر از معماران پیمان ابراهیم بین امارات متحده عربی و اسرائیل برای عادی‌سازی روابط بود که در مهرماه سال گذشته در آمریکا امضا شد.

عربستان تنها مقصد سفرهای اخیر کوشنر به اقتصادهای بزرگ منطقه نبوده است.

به نوشته ایندیپندنت، او به امارات متحده عربی نیز سفر کرده و به همراه خانواده‌اش از دبی اکسپو ۲۰۲۰ که در حال برگزاری است بازدید کرد.

کوشنر و آرامکو به درخواست بلومبرگ برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما