بین الملل
فارس
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۸:۴۷:۰۲
کشف بيش از 12 ميليون دلار در منزل مقامات پيشين افغانستان
کشف بيش از 12 ميليون دلار در منزل مقامات پيشين افغانستان
فارس

بانک مرکزي افغانستان اعلام کرد گروه طالبان مبلغ ۱۲ ميليون و ۳۶۸ هزار و ۲۴۶ دلار و يک مقدار خشت طلا را از اقامتگاه شماري از مقامات دولت پيشين اين کشور به‌دست آورده است.

 

بانک مرکزي امروز (چهارشنبه، ۲۴ شهريور) در اطلاعيه‌اي اعلام کرد که اين مبلغ پول از سوي نيروهاي گروه طالبان به اين بانک تحويل داده شده است.

به گفته تيم بانک، طالبان بخش زيادي از «طلا و پول‌هاي به‌دست آمده» را از اقامتگاه امرالله صالح، معاون نخست رياست‌جمهوري پيشين به‌دست آورده‌اند.

بانک مرکزي به نقل از مسئولان طالبان گفته که هنوز مشخص نشده است که مقامات دولت پشين اين مقدار پول و طلا را به چه مقصدي در خانه‌هاي‌شان نگهداري مي‌کرده‌اند.

اين بانک نام ساير مقامات دولت پيشين را ذکر نکرده است. همچنين در اطلاعيه آن توضيح داده نشده که چه مقدار پول و طلا از خانه‌ امرالله صالح به‌دست آمده است.

اما چند روز پيش دو ويدئوي جداگانه در رسانه‌هاي اجتماعي منتشر شد که در آن‌ها ادعا شده است نيروهاي طالبان از خانه‌ امرالله صالح، معاون رياست‌جمهوري پيشين در پنجشير مبلغ ۶.۵ ميليون دلار، ۱۸ خشت طلا و يک انبار سلاح کشف کرده‌اند.

احمدالله وثيق، معاون کميسيون فرهنگي طالبان در گفت‌وگو با روزنامه اطلاعات روز کشف اين مبلغ پول را از خانه‌ امرالله صالح رد کرد. بعدا بلال کريمي، منشي ذبيح‌الله مجاهد، سخنگوي طالبان اين ويديوها را تأييد کرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما