ورزشی
ورزش سه
۱۴۰۰/۰۵/۲۹ ۰۸:۴۴:۱۲
کمک یا گل می‌خواهید به علیرضا زنگ بزنید!
کمک یا گل می‌خواهید به علیرضا زنگ بزنید!
تیم فوتبال فاینورد در دور رفت از مرحله انتخابی لیگ کنفرانس اروپا، در استادیوم دی کویپ از سد الفسبورگ سوئد گذشت.
ورزش سه

در ادامه مرحله انتخابی لیگ کنفرانس اروپا و از دور رفت دور چهارم این مسابقات، تیم فوتبال فاینورد در استادیوم خانگی خود دی کویپ به مصاف تیم الفسبورگ سوئد رفت و با نتیجه پر گل 5 بر صفر از سد این تیم گذشت و گام محکمی را برای صعود به دور بعدی برداشت.


در این دیدار علیرضا جهانبخش بازیکن ایرانی فاینورد در چهارمین بازی رسمی خود برای این تیم، باز هم موفق به گلزنی شد. در دقیقه 30 یک ضربه کاشته برای فاینورد به دست آمد. ارسال زمینی ینس تورنسترا در دهانه دروازه به روی دروازه به علیرضا جهانبخش و این بازیکن با شلیکی محکم و دیدنی، توپ را به طاق دروازه حریف چسباند.
جهانبخش با گلی که وارد دروازه الفسبورگ کرد، نتیجه بازی را به 2 بر صفر تغییر داد و ضمن اینکه تیمش را از زیر فشار دریافت گل تساوی خارج کرد، زمینه ساز پیروزی پر گل تیمش بود. این بازیکن ایرانی توانست روند خوب و رو به رشد خود در تیم جدیدش را ادامه دهد.

علیرضا جهانبخش که در این تابستان از برایتون به فاینورد آمده، پس از 61 دقیقه حضور برابر دریتا، در دومین تجربه اش مقابل لوتسرن یک پاس گل داد. او در بازی برگشت برابر همین تیم 2 گل به ثمر رساند و پنج شنبه شب نیز دروازه الفسبورگ را باز کرد تا در 4 دیدار رسمی برای فاینورد موفق به زدن 3 گل شده و یک پاس گل نیز بدهد.

جهانبخش 3 دقیقه پیش از اینکه دروازه الفسبورگ را باز کند، در حرکتی جالب و قابل تقدیر، به فیلمبردار کنار زمین نیز کمک کرد. داستان از این قرار است که الفسبورگ برای زدن گل تساوی به روی دروازه فاینورد فشار آورده بود که یک توپ ارسالی از سمت راست به روی دروازه ارتفاع زیادی داشت و تلاش سیمون استراند مدافع الفسبورگ برای رسیدن به توپ بی نتیجه بود و او ضمن اینکه با ضربه ای به توپ آن را به میان هواداران فاینورد انداخت، با دوربین کنار زمین برخورد کرد و باعث واژگونی آن شد.
 

علیرضا جهانبخش که به این صحنه نزدیک بود، ابتدا بازیکن حریف را بابت این حرکت شماتت کرد و سپس به کمک فیلمبردار کنار زمین که یک خانم بود، رفت و در بلند کردن و جایگذاری دوباره دوربین به او کمک کرد. این فیلمبردار بابت حرکت جالب و کمک جهانبخش از او تشکر کرد و هواداران حاضر در استادیوم نیز یکپارچه اقدام به تشویق بازیکن ایرانی خود کردند.
این بازیکن ایرانی دقایقی پس از کمک به فیلمبردار توانست دروازه حریف را باز کند و مزد حرکت شایسته اش را دریافت کرد. جهانبخش در نهایت 67 دقیقه در ترکیب تیمش بود و جایش را به روبرت بوزنیک داد. این بازی پربرخورد که با اخراج یک بازیکن از هر کدام از دو تیم همراه بود، در نهایت با پیروزی 5 بر صفر فاینورد به پایان رسید و آنها گام محکمی برای صعود به مرحله بعد برداشتند.

واکنش جالب پیج رسمی فاینورد به اتفاقات دیدار مقابل الفسبورگ:
به کمک یا گل زدن نیاز دارید؟ 
با علیرضا تماس بگیرید!

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما