سیاسی
فارس
۱۴۰۰/۰۶/۲۴ ۱۷:۴۴:۳۱
نماينده ولي‌فقيه در عراق: مردم نجف و کربلا آماده پذيرايي از زائران اربعين حسيني هستند
نماينده ولي‌فقيه در عراق: مردم نجف و کربلا آماده پذيرايي از زائران اربعين حسيني هستند
فارس

نماينده ولي‌فقيه در عراق، گفت: مردم نجف و کربلا آماده پذيرايي از زائران اربعين حسيني هستند.

 

به گزارش روابط عمومي راديو اربعين، آيت‌الله حسيني در گفت‌وگو در با راديو "اربعين" با بيان اين که از روزهاي قبل تعداد زيادي از زائران اربعين حسيني از شهرهاي مختلف عراق از جمله موصل و بصره راهپيمايي اربعين را به سمت نجف و کربلا آغاز کرده‌اند، تصريح کرد: در همين چارچوب موکب‌ها نيز در مسيرهاي مختلف اين راهپيمايي براي ارائه خدمات به زائران فعاليت خود را آغاز کرده‌اند.

وي با بيان اين که در شهرهاي نجف و کربلا نيز مردم آماده پذيرايي از زائران اربعين حسيني شده‌اند، اظهار کرد: در همين راستا شاهد برپايي خيمه‌هايي در داخل شهرهاي نجف و کربلا براي پذيرايي و استراحت از زائران راهپيمايي اربعين حسيني هستيم.

نماينده ولي‌فقيه در عراق با بيان اين که اين برخي از مردم در عراق از اول ماه صفر راهپيمايي اربعين حسيني را آغاز مي‌کنند و بعضاً تا زمان اربعين اين راهپيمايي و حضور در شهرهاي نجف و کربلا را ادامه مي‌دهند، افزود: اين روزها حرم‌ها در شهرهاي نجف و کربلا شلوغ است و شاهد حضور تعدادي زيادي از زائران از شهرهاي مختلف عراق در اين مکان‌ها هستيم.

وي همچنين تصريح کرد: زائراني که امسال از ايران در مراسم راهپيمايي اربعين حسيني شرکت مي‌کنند قطعاً نايب‌الزياره تمام مردم ايران و عاشقان اهل‌بيت هستند که امسال باتوجه‌به محدوديت‌هاي اعلام شده و سهميه در نظر گرفته شده نتوانستند در اين راهپيمايي عظيم شرکت کنند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما