سیاسی
ایسنا
۱۴۰۱/۰۸/۱۱ ۱۲:۰۶:۰۹
سخنگوی دولت: صدور دستور برای مبارزه با فساد اداری از سوی رییس جمهور
سخنگوی دولت: صدور دستور برای مبارزه با فساد اداری از سوی رییس جمهور
سخنگوی دولت با اشاره به انتظارات از دولت سیزدهم در جهت از بین بردن ریشه‌های فساد به ویژه فساد اداری از تاکید ویژه رییس جمهوری و صدور دستوراتی از سوی وی در این زمینه خبر داد .
ایسنا

سخنگوی دولت: شمس الدین فرزادی‌پور به عنوان مدیر عامل شرکت هواپیمایی هما منصوب شد.

*دولت با آیین‌نامه  اجرایی پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگانی که فاقد شغل هستند موافق کرد.

* پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگان فاقد شغل.

*مردم از این دولت جهت از بین بردن ریشه های فساد به ویژه فساد اقتصادی و فساد اداری با توجه به شعارها و وعده های دولت و سابقه دولتمردان در مبارزه با فساد و همچنین تاکید رئیس جمهور انتظار دارند. 

* به‌ جز در بخش مسکن، کلنگ‌زنی جدیدی در سفرهای استانی انجام نخواهد شد.

مشروح سخنان سخنگوی دولت را در ادامه بخوانید

علی بهادری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در جلسه هیئت دولت اولین دستور جلسه بررسی گزارش نماینده ویژه رییس جمهوری در امر مقابله با فساد بود که گزارش مبسوطی در زمینه ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در حوزه مبارزه با فساد ارائه شد.

وی افزود: نقاط قوت و ضعف دستگاه‌های اجرایی مورد بحث قرار گرفت و از عملکرد برخی دستگاه‌ها تقدیر شد. برخی نقاط ضعف در فرآیندهای اداری در روش‌ها یا در قوانینی که ممکن است منشاء نفوذهایی برای تخلف یا فساد باشد بررسی و تأکید شد که سرعت‌بخشی به اصلاح آن‌ها انجام شود.

سخنگوی دولت یادآور شد: انتظاری که مردم از این دولت در جهت از بین بردن ریشه‌های فساد به ویژه فساد اداری دارند، رییس جمهوری تأکید ویژه‌ای داشتند و دستوراتی در این زمینه داده‌اند.

بهادری جهرمی همچنین اعلام کرد: در جلسه امروز شمس‌الدین فرزادی‌پور به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انتخاب شد.
وی با اشاره به مصوبات امروز هیئت دولت، اظهار کرد: با توجه به مشکلاتی که در فرایند اجرایی‌شدن آیین‌نامه پرداخت تسهیلات بهسازی و نوسازی مسکن روستایی وجود داشت، دولت با پیشنهاد اصلاحی وزارت راه در این زمینه موافقت کرد.

بهادری جهرمی ادامه داد: به پیشنهاد وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه مبلغی نزدیک به صد میلیارد تومان برای جبران خسارات ناشی از زلزله در هرمزگان که پیش از این اتفاق افتاده بود، در اختیار استان قرار گرفت.

سخنگوی دولت یادآور شد: با توجه به ایرادی که شورای نگهبان در زمینه‌ اساسنامه سازمان توسعه و بهره‌برداری فناوری‌های نوین آب‌های جوی وصول شده بود، در این جلسه ایرادات مورد نظر رفع شد تا این سازمان در قالب یک موسسه دولتی و تخصصی ان‌شاءالله کار خود را آغاز کند.

وی همچنین اعلام کرد: دولت با آیین‌نامه  اجرایی پرداخت کمک معیشت ماهانه به جانبازان و آزادگانی که فاقد شغل هستند موافقت کرد.

بهادری جهرمی با اشاره به طرح‌های نیمه‌کاره در سال‌های گذشته، اظهار کرد: یکی از مسائل مورد مطالبه مردم همین موضوع بوده که دولت آیین‌نامه‌ای با هدف مشارکت بخش غیردولتی برای اتمام این طرح‌ها به تصویب رساند تا با اجرایی‌کردن این آیین‌نامه، بخشی از بار روی زمین مانده سالهای گذشته را با مشارکت بخش‌های دولتی و دولت از زمین برداشت.

وی تاکید کرد: با هدف حمایت از اشتغال مددجویان کمیته امداد به ویژه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش این کمیته، دولت با اساسنامه‌ صندوقی که به منظور ضمانت تسهیلات اشتغال این عزیزان در کمیته امداد تصویب شده بود موافقت کرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما