ورزشی
ورزش سه
۱۴۰۰/۰۴/۳۱ ۱۹:۲۵:۱۸
هوگوپوشان کشورمان حریفان خود را در آوردگاه توکیو شناختند
هوگوپوشان کشورمان حریفان خود را در آوردگاه توکیو شناختند
ورزش سه

مراسم قرعه‌کشی و جلسه سرپرستان و مربیان تکواندو در بازی‌های المپیک برگزار و حریفان نمایندگان ایران در این دوره از رقابت‌ها مشخص شدند.
به گزارش آخرین خبر و به نقل از  روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛مراسم قرعه‌کشی و جلسه سرپرستان و مربیان تکواندو با حضور نمایندگان 61 کشور برگزار شد. این جلسه با حضور رییس فدراسیون جهانی تکواندو، ناظر فنی فدراسیون جهانی، رییس کمیته داوران و مسئول برگزاری این رقابت‌ها پیگیری و در خصوص موارد لازم مواردی مطرح گردید.
سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو، فریبرز عسکری و مهرو کمرانی سرمربیان تیم‌های ملی تکواندو مردان و زنان کشورمان در این جلسه حضور داشتند.
آرمین هادی‌پور در وزن 58- کیلوگرم، میرهاشم حسینی در وزن 68- کیلوگرم و ناهید کیانی در وزن 57- کیلوگرم نمایندگان تکواندو ایران در سی‌و‌دومین دوره بازی‌های المپیک هستند.
رقابت‌های تکواندو از روز شنبه 2 مردادماه و از ساعت 5:30 به وقت تهران در سالن "ماکوهاری مسه" توکیو آغاز و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.
قرعه‌کشی رقابت‌ها در جلسه امروز انجام و حریفان هوگوپوشان کشورمان در این دوره از مسابقات مشخص شدند.
طبق برنامه زمان بندی اعلام شده، روز نخست (شنبه - 2 مردادماه) رقابت های اوزان 58- کیلوگرم مردان و 49- کیلوگرم زنان برگزار خواهد شد که در این روز آرمین هادی پور نماینده تکواندو کشورمان است.
براساس قرعه‌کشی انجام شده آرمین هادی‌پور نماینده وزن اول (58- کیلوگرم) در اولین دیدار با "جفرسون اوچا" از کلمبیا مبارزه می‌کند و در صورت برتری به مصاف برنده دیدار آرژانتین و ایرلند می‌رود. 
در روز دوم (یکشنبه – 3 مردادماه) این رقابت‌ها، مبارزات اوزان 68- کیلوگرم مردان و 57- کیلوگرم زنان پیگیری خواهد شد که میرهاشم حسینی و ناهید کیانی نمایندگان تکواندو کشورمان هستند.
میرهاشم حسینی هوگوپوش وزن دوم (68- کیلوگرم) ابتدا با "یو جن هوآنگ" نماینده چین تایپه مبارزه می‌کند؛ وی در صورت برتری  با برنده دیدار کره‌جنوبی، مالی و ازبکستان مبارزه می کند.
ناهید کیانی تکواندوکار وزن دوم (57- کیلوگرم) بانوان نیز در اولین دیدار با "کیمیا علیزاده" از تیم پناهندگان مصاف می‌دهد و در صورت برتری به مصاف "جید جونز" از انگلیس می‌رود.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما