سیاسی
باشگاه خبرنگاران جوان
۱۴۰۲/۰۹/۱۱ ۱۸:۲۹:۴۲
گروگان گیری در شیراز/۲ نفر کشته شدند
گروگان گیری در شیراز/۲ نفر کشته شدند
پلیس استان فارس از گروگان گیری در خیابان خبرنگار شیراز خبر داد.
باشگاه خبرنگاران جوان

پلیس استان فارس اعلام کرد: ساعتی پیش یک مورد گروگان گیری در خیابان خبرنگار شیراز به این مرکز اطلاع‌رسانی شد.

با ورود تیم‌های عملیاتی رهایی گروگان پلیس مرکز استان فارس، مأموران موفق به رهایی گروگان خانم و دستگیری یکی از گروگان‌گیر‌ها پس از شلیک گلوله شدند.

یکی دیگر از گروگان‌گیر‌ها نیز در این درگیری کشته شده است.

همچنین پسر جوانی که همراه دختر گروگان بوده، بر اثر شلیک گروگان گیر‌ها کشته شده است.

جزئیات حادثه گروگان گیری در شیراز

فرمانده انتظامی استان فارس درخصوص گروگان‌گیری امروز در خیابان خبرنگار شهر شیراز توضیحاتی ارائه داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فارس بعد از ظهر امروز، در جمع خبرنگاران درخصوص گروگان‌گیری امروز در شهر شیراز، اظهار کرد: ظهر امروز یازدهم آذرماه در پی یک فقره آدم‌ربایی در خیابان خبرنگار شیراز و متواری شدن گروگان گیران، بلافاصله شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او افزود: ماموران انتظامی در بررسی‌های اولیه در صحنه جرم مطلع شدند یک سواری سمند با ۳ سرنشین با تهدید اسلحه دختر و پسری جوان که در خیابان در حال تردد بوده‌اند را ربوده و به محل نامعلومی متواری شده‌اند.

فرمانده انتظامی استان فارس ادامه داد: سریعا طرح مهار اجرا و ماموران انتظامی با اقدامات فنی مطلع شدند که خودرو آدم‌ربایان در محور شیراز-کازرون در حال تردد است.

سردار حبیبی تصریح کرد: تیم‌های عملیاتی پلیس امنیت عمومی و آگاهی استان، کارکنان انتظامی شهرستان‌های شیراز، کوه‌چنار و کازرون پس از هماهنگی با مرجع قضائی سریعا به این محور اعزام و خودرو را شناسایی و دستور ایست دادند که راننده با تیراندازی به سمت ماموران انتظامی اقدام به فرار کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه آدم‌ربایان یکی از گروگان گیران (پسر) را با شلیک اسلحه به قتل می‌رسانند، گفت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز در تیراندازی متقابل با رعایت قانون به کارگیری سلاح، یک نفر از گروگان گیران مجروح و دیگر همدستش نیز به هلاکت می‌رسد.

فرمانده انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه فرد گروگان‌گرفته شده صحیح و سالم آزاد و به کانون گرم خانواده بازگشت، افزود: یک نفر از گروگان گیران (شخص سوم) نیز به سمت کوه‌های اطراف متواری شد که تلاش برای دستگیری او با جدیت ادامه دارد.

سردار حبیبی گفت: در پی این حادثه یکی از ماموران پلیس به صورت سطحی زخمی شد که حال او مطلوب گزارش و از مرکز درمانی مرخص شده است.

او با بیان اینکه علت گروگان گیری اختلافات خانوادگی بوده است، تصریح کرد: در بازرسی از خودرو متهمان یک قبضه اسلحه کلت، ۲ قبضه چاقو و ۶ دستگاه موبایل کشف شد.

سردار حبیبی گفت: پلیس به پشتوانه هماهنگی خوب مراجع قضائی در مورد امنیت مردم با هیچ کسی تعارف ندارد و با افرادی که به جان، مال، نوامیس، آبرو و حیثیت شهروندان تعرض کنند برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد کرد.

در این ماموریت فرمانده انتظامی استان با پوشش هوایی به صورت مستقیم هدایت عملیات را بر عهده داشت

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما