بین الملل
ایسنا
۱۴۰۰/۱۲/۲۰ ۱۶:۲۷:۴۸
«ناوالنی» از روس‌ها خواست تا در تظاهرات ضد جنگ شرکت کنند
«ناوالنی» از روس‌ها خواست تا در تظاهرات ضد جنگ شرکت کنند
الکسی ناوالنی، منتقد به زندان افتاده سرشناس کرملین از شهروندان روسیه خواست تا روز یکشنبه به خیابان‌های مسکو بیایند و در "تظاهرات ضد جنگ" شرکت کنند.
ایسنا

به گزارش خبرگزاری رویترز، الکسی ناوالنی پیامی را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: اگر مردم روسیه اکنون به تظاهرات ضد جنگ بپیوندند، "ولادیمیر پوتین دیوانه" را سریعا متوقف خواهند کرد.
وی افزود: شما باید آخر هر هفته به تظاهرات ضد جنگ بروید... حتی اگر به نظر برسد که همه یا رفته‌اند یا ترسیده‌اند... شما پایه و اساس جنبش ضد جنگ و ضد مرگ هستید.
الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که چندین پرونده حقوقی علیه او در جریان بود، در ۲۰ اوت ۲۰۲۰ در بازگشت از تومسک به مسکو در هواپیما بیمار شد و پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر امسک، جنوب غربی سیبری منتقل شد. او به کما رفت و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شد و سپس با هواپیما به برلین منتقل شد. در تاریخ ۲ سپتامبر، دولت آلمان اعلام کرد که ناوالنی با سم نوویچوک مسموم شده است. مقامات روسیه با اشاره به اینکه قبل از انتقال وی به برلین هیچ گونه سمی در بدن او یافت نشده بود، بارها آمادگی خود را برای همکاری همه‌جانبه جهت رسیدگی به این پرونده اعلام کردند.
او پس از بازگشت به روسیه، بازداشت و بابت نقض آزادی مشروط زندانی شد. جوامع غربی این اقدام روسیه و زندانی شدن ناوالنی را محکوم کرده‌اند. پس از آن، مسکو مخالفان را "سرکوب" و شبکه سیاسی ناوالنی را ممنوع کرد و آن را "افراطی" خواند.

 

 

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما