ورزشی
ایسنا
۱۴۰۱/۰۸/۲۷ ۱۰:۳۲:۲۸
من تابعیتم را تغییر دادم/ همیشه به ایران احترام می‌گذارم
من تابعیتم را تغییر دادم/ همیشه به ایران احترام می‌گذارم
تکواندوکار ایرانی تیم صربستان از انگیزه خود برای کسب مدال های بیشتر گفت و تاکید کرد چیزهای بیشتری در راه است.
ایسنا

مهدی خدابخشی اولین تکواندوکاری است که دو عنوان قهرمانی جهان را برای دو کشور کسب کرده است. او همچنین ثابت کرد که پا به سن گذاشته‌ها هم می توانند طلا بگیرد.
در فینال، این ملی پوش ۳۱ ساله سابق ایران و فعلی صربستان حریفی ۹ سال کوچکتر از خود را شکست داد تا اولین طلای صربستان را در این رشته کسب کند تا دراگان یوویچ مربی خدابخشی به او لقب «پورشه صربستانی» بدهد.
او که سال ها امید اصلی تیم ایران بود، به خاطر تسلط تاکتیکی، هیکل ورزشی و ظاهر خوبش مورد توجه بود اما بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، مردی که بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ مدال‌های زیادی کسب کرده بود، عملاً از رادار تکواندو خارج شد. او در این سالها بود که با تانیا تاناکوویچ تکواندوکار صربستانی ازدواج کرد.
خدابخشی در این باره گفت: من تابعیتم را تغییر دادم و روزهای سختی را برای سازگاری با زندگی، فرهنگ و کشور جدید داشتم. این یک ماجراجویی جدید بود، اما گام به گام، بهتر شد. می‌خواهم از همه مربیان و پزشکان تشکر کنم که به من کمک کردند تا هرچه سریع‌تر برگردم.
او با ورود به گوادالاخارا، دوباره با هم تیمی های ایرانی سابق خود ارتباط برقرار کرد. او گفت: قبل از مسابقات به هتل آنها رفتم و خوشامد گفتم. من همیشه به ایران احترام می گذارم و آنها هم همیشه به من احترام می‌گذارند.
پس از ناکامی در کسب مدال در المپیک ریو و عدم حضور در توکیو، چشم‌انداز او به پاریس ۲۰۲۴ است. خدابخشی گفت: من همیشه تشنه مدال گرفتن هستم، به زودی این مدال را فراموش خواهم کرد. چیزهای بیشتری در راه است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما