ورزشی
تسنیم
۱۴۰۱/۰۹/۲۳ ۱۰:۵۶:۴۷
آذر؛ ماه خوش‌یمن برای پرسپولیسی‌ها
آذر؛ ماه خوش‌یمن برای پرسپولیسی‌ها
نگاهی به دیدارهای گذشته تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال در آذر ماه نشان می‌دهد که کفه ترازو در این ماه به سمت سرخ‌پوشان سنگینی می‌کند.
تسنیم

نودونهمین دربی پایتخت بین تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس سه شنبه 29 آذر و در چارچوب هفته دوازدهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. فاصله دو امتیازی این دو تیم در بالای جدول، حساسیت‌های دربی را بیشتر کرده است.
آذر برای پرسپولیسی‌ها خوش یمن است، چرا که در 7 بازی گذشته این دو تیم در  این ماه، سرخ‌پوشان 4 بار به پیروزی رسیده و تنها یک شکست را تجربه کرده‌اند.
آمار بازی‌های دربی در آذر ماه به شرح زیر است:
18 آذر 1352: استقلال یک - پرسپولیس یک
27 آذر 1353: استقلال یک - پرسپولیس 2
18 آذر 1356: استقلال یک - پرسپولیس 2
17 آذر 1368: استقلال صفر - پرسپولیس یک
18 آذر 1390: استقلال 3 - پرسپولیس صفر
2 آذر 1393: استقلال یک - پرسپولیس 2
13 آذر 1400: پرسپولیس صفر - استقلال صفر
اینکه دربی هفته آینده با حضور تماشاگران برگزار شود یا خیر هنوز مشخص نیست. تاکنون 5 دربی بدون تماشاگر برگزار شده است که اولین بار در سال 73 شاهد آن بودیم. به دنبال جنجال در دربی رفت، کمیته انضباطی وقت فدراسیون فوتبال حکم به برگزاری بازی برگشت در شهر بندرعباس و بدون حضور تماشاگر داد که دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.
در لیگ نوزدهم، با توجه به شیوع ویروس کرونا پرسپولیس و استقلال در جام حذفی و بدون تماشاگر به مصاف هم رفتند که در 120 دقیقه گلی به ثمر نرسید و استقلال در ضربات پنالتی پیروز شد. در لیگ بیستم، دربی رفت با تساوی 2 - 2 به پایان رسید و دیدار برگشت را پرسپولیس با تک گل عیسی آل‌کثیر به سود خود تمام کرد. در همان سال، استقلال بار دیگر در جام حذفی در ضربات پنالتی پرسپولیس را شکست داد. در لیگ بیست‌ویکم، در بازی رفت دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند و در دیدار برگشت که اجازه حضور 30 درصدی تماشاگران داده شد، بازی با تساوی یک - یک به پایان رسید.
دربی 99 ساعت 17.30 روز سه شنبه 29 آذر در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما