بین الملل
مهر
۱۴۰۱/۰۷/۰۹ ۱۶:۳۷:۱۲
جزئیات ناآرامی‌های امروز در بغداد
جزئیات ناآرامی‌های امروز در بغداد
یک منبع امنیتی عراقی گفت در سالگرد اعتراضات تشرین در عراق، از صبح امروز جمعی از معترضان تلاش دارند خود را به میدان التحریر در مرکز بغداد برسانند.
مهر

به گزارش  وبگاه السومریه نیوز، یک منبع امنیتی عراقی در این باره گفت: در سالگرد اعتراضات تشرین در عراق، از صبح امروز جمعی از معترضان تلاش دارند خود را به میدان التحریر در مرکز بغداد برسانند.

وی افزود: در سالگرد این اعتراضات که در سال ۲۰۱۹ آغاز شد، از صبح امروز تدابیر امنیتی بی سابقه ای برقرار شده و اکثر خیابان ها و معابر در پایتخت عراق مسدود شده اند.

وی تصریح کرد: از صبح امروز شماری از معترضان تلاش دارند برای برگزاری سالگرد این اعتراضات، خودشان را به میدان التحریر در مرکز پایتخت عراق برسانند.

در همین رابطه، دفتر رسانه ای نیروهای امنیتی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که امروز شنبه با هر فرد یا گروهی که خارج از قوانین رسمی کشور، سلاح بدست داشته باشد به شدت برخورد می شود.

گفتنی است از صبح امروز منابع عراقی از آغاز ناآرامی هایی در اطراف پل الجمهوریه بغداد  و پرتاب سنگ از سوی معترضان به سوی نیروهای امنیتی خبر دادند. برخی منابع از حضور طرفداران جریان صدر و همچنین حامیان مصطفی الکاظمی نخست وزیر پیشبرد امور عراق در این اعتراضات خبر داده اند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما