ورزشی
مهر
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ ۱۳:۳۳:۰۰
چرا تیم ملی ایران با مکزیک، ایرلند و اکوادور بازی نکرد؟
چرا تیم ملی ایران با مکزیک، ایرلند و اکوادور بازی نکرد؟
تیم ملی فوتبال ایران به دلیل وجود مشکلاتی نتوانست بازی تدارکاتی با تیم هایی چون ایرلند، مکزیک و اکوادور را نهایی کند.
مهر


لغو بازی تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران با کانادا باعث شده است تا انتقادها از فدراسیون کشورمان بابت پیش بینی نکردن دیدارهای دوستانه دیگر بالا بگیرد.
این در حالی است که مدیران فدراسیون ایران مدعی هستند مذاکراتی با چند کشور انجام داده بودند اما در نهایت به دلیل مشکلات مختلف، این رایزنی ها بی نتیجه مانده بود.
محمدجواد پاینده مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: با ایرلند جنوبی مذاکره کردیم که موافقت اولیه خود را اعلام کردند اما بعدا گفتند که امکان جمع آوری بازیکنان را ندارند. یک کشور دیگر هم که به جام جهانی صعود نکرده است، می خواست تمام هزینه های بازی دوستانه و پول بلیت پروازشان را بدهیم که بالغ بر ۱.۵ میلیون دلار پول نیاز بود.
وی افزود: با اصلی ترین کشورهای آمریکای شمالی، جنوبی و آفریقایی که درگیر مسابقه ای نبودند مذاکره کردیم. در بین همین کشورها، بخصوص آفریقایی ها گزینه هایی هستند که موافقت اولیه خود را اعلام کرده اند و در تلاش هستیم در «فیفادی» دو بازی تدارکاتی برگزار کنیم.
پاینده که با برنامه «ورزشگاه» گفتگو می کرد با بیان اینکه مکزیک و اکوادور هم خواهان برگزاری بازی دوستانه با ایران بودند، تاکید کرد: این دو کشور پیشنهاد دادند در آمریکا بازی کنیم اما شرایط برای سفر به آمریکا برای ما به مراتب سخت تر از کانادا بود.

 

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما