بین الملل
تسنیم
۱۴۰۱/۰۷/۰۹ ۱۵:۲۸:۵۰
بیانیه مشترک آلمان و فرانسه برای ایجاد سیستم مشترک خرید گاز اروپایی
بیانیه مشترک آلمان و فرانسه برای ایجاد سیستم مشترک خرید گاز اروپایی
کشورهای آلمان و فرانسه در بیانیه مشترکی خواستار ایجاد یک پلت فرم مشترک اروپایی برای خرید گاز و اصلاحات گسترده در قواعد اروپایی برای مقابله با بحران افزایش قیمت‌ها شدند.
تسنیم

به گزارش روزنامه "هندلزبلات"، آلمان و فرانسه از طرح پلت فرم مشترک اروپایی برای خرید گاز حمایت کردند. این موضع مشترک به شورای وزرای انرژی اتحادیه اروپا داده شده است.

در این بیانیه مشترک آمده است: ما باید تمام تلاش خود را برای کاهش قیمت ها برای اروپا جمع کنیم. ما خواستار تقویت پلت فرم انرژی اتحادیه اروپا به عنوان ابزاری برای افزایش قدرت مذاکره اتحادیه اروپا هستیم.

در این بیانیه مشترک آمده است: علاوه بر این، ما خواستار راه حل های مذاکره با مهم ترین شرکای گاز اتحادیه اروپا هستیم. ایده تهیه گاز از طریق یک پلت فرم خرید اروپایی ماه ها در بروکسل مورد بحث قرار گرفته است.

کمیسیون اتحادیه اروپا هم انتظار دارد که این طرح اثر کاهش قیمت داشته باشد. تاکنون هر کشور اتحادیه اروپا خرید گاز را برای خود سازماندهی کرده است. آلمان و فرانسه در بیانیه مشترک خود همچنین خواستار حمایت همه جانبه از بخش هایی هستند که به ویژه تحت تأثیر قیمت های بالای انرژی قرار گرفته اند.

بر این اساس مسئله حمایت مالی موثر از شرکت‌های متضرر ، به‌ویژه شرکت‌های انرژی‌بر که در معرض رقابت بین‌المللی قرار دارند مطرح است. این حمایت باید منطبق با قوانین کمک های دولتی اروپا امکان پذیر باشد.

در این بیانیه مشترک آمده است: مقررات بحران موقتی که در حال حاضر در سطح اروپا اجرا می شود بسیار پیچیده است و بنابراین با نیازهای شرکت ها سازگار نیست. بنابراین مقررات باید به‌سرعت توسط چارچوبی بسیار بحران‌مدار بهبود، گسترش و ساده‌سازی شوند. باید از تمام شرکت هایی که به شدت تحت تاثیر افزایش قیمت ها قرار گرفته اند و سودآوری خود را از دست داده اند، حمایت مالی قابل توجه و موثر صورت گیرد.

در این بیانیه آمده است: اگر امروز از این شرکت ها حمایت کنیم، از یک بحران طولانی مدت با تعطیلی، جابجایی دائمی و بیکاری جلوگیری خواهیم کرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما