بین الملل
فارس
۱۴۰۱/۰۴/۲۲ ۰۸:۲۰:۲۵
آمریکا: برجام بهترین راه برای جلوگیری از هسته‌ای شدن ایران است
آمریکا: برجام بهترین راه برای جلوگیری از هسته‌ای شدن ایران است
هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که توافق هسته‌ای بهترین راه برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به کشوری هسته‌ای است.
فارس

«جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا بامداد روز چهارشنبه گفت که «جو بایدن»‌ رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای ادغام تمام شرکا در منطقه از جمله اسرائیل است.

وی که با شبکه خبری الجزیره مصاحبه می‌کرد، گفت: «به امنیت اسرائیل و نیازهای دفاعی آن پایبند هستیم و تهدیدات زیادی وجود داشته و ایران همچنان در راستای بلندپروازی‌های هسته‌ایش گام بر می‌دارد».

کربی در ادامه مدعی شد: «ایران همچنان در راستای توسعه توانایی‌های هسته‌ای و بالستیکی خود فعالیت دارد و به فعالیت‌های بی ثبات کننده امنیت منطقه نیز ادامه می‌دهد».

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: «همچنان اعتقاد داریم که توافق هسته‌ای بهترین راه برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به کشوری هسته‌ای است و ایران باید از فرصت توافق استفاده کند».

وی به جنگ اوکراین نیز اشاره کرد و گفت: «دیگر دوستی برای پوتین در جهان به جز چند کشور که رویدادها در اوکراین را محکوم نکرده‌اند، باقی نمانده است».

این مقام آمریکایی در ادامه گفت: « همچنان به ارائه کمک‌های مالی و نظامی مورد نیاز ملت اوکراین ادامه خواهیم داد».

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه گفت روسیه و ایران در صدد منزوی کردن بیشتر خود هستند.

کربی گفت: «در جریان سفر بایدن تاکید خواهیم کرد که منطقه خاورمیانه برای منافع راهبردی آمریکا مهم است».

وی افزود: «باید به راه حل دو دولت اعتقاد داشته و در جریان دیدار با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بر این موضوع تاکید خواهد کرد».

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا گفت که دو طرف فلسطینی و اسرائیلی باید از فرصت استفاده کرده و ما به گفت‌وگو در راستای دستیابی به صلح تشویق می‌کنیم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما