اجتماعی
باشگاه خبرنگاران جوان
۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ۱۱:۲۷:۵۰
وزیر بهداشت: بخش عمده‌ای از واکسیناسیون عمومی پایان مهر انجام می‌شود
وزیر بهداشت: بخش عمده‌ای از واکسیناسیون عمومی پایان مهر انجام می‌شود
وزیر بهداشت گفت: تا پایان ماه آینده، بخش عمده‌ای از واکسیناسیون عمومی در کشور انجام می‌شود.
باشگاه خبرنگاران جوان

بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت در دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: مهمترین راهکار مدیریت کرونا، واکسیناسیون است که مقداری تاخیر داشته ایم، اما با شروع کار دولت، به لطف خدا حجم بالایی از واکسن در حال واردات به کشور است که تا پایان ماه آینده، بخش عمده‌ای از واکسیناسیون عمومی در کشور انجام می‌شود.

او افزود: برای واکسیناسیون عمومی نیازمند یک حمایت جدی در سطح ملی هستیم، چون باید حدود ۱۰۰ میلیون دُز واکسن در عرض ماه‌های آینده تزریق کنیم و تولید و واردات به حد کافی در دستور کار است، اما لازم است که همه مردم و دستگاه‌ها به وزارت بهداشت در این زمینه کمک کنند، چون این کار به تنهایی از عهده وزارت بهداشت خارج است.

وزیر بهداشت بیان کرد: خوشبختانه حمایت‌های مردمی خوبی در واکسیناسیون در کشور وجود دارد که نمونه‌های آن را در دوران دفاع مقدس، شاهد بودیم. مردم به خوبی وارد صحنه شده اند و در بازدید‌های میدانی که از ۵ استان کشور داشتم می‌بینم که حسینیه‌ها و مجموعه‌های ورزشی، به مراکز واکسیناسیون تبدیل شده است.

عین اللهی یادآوری کرد: باید روزانه حداقل دو برابر آنچه که هست واکسن در کشور تزریق شود تا بتوانیم در کنترل بیماری کرونا موفق باشیم. پیک پنجم بیماری تقریبا در حال طی شدن است و مرگ و میر‌های بالای این روز‌ها بدنبال تعداد بالای بیمار در یکی دو هفته اخیر است، اما خوشبختانه تعداد بیماران شناسایی شده به نسبت رو به کاهش است، اما ۶ هفته زمان داریم تا بتوانیم پیک بعدی بیماری را مدیریت کنیم و در این مدت باید حداکثر توان خودمان را برای واکسیناسیون به کار بگیریم.

او با بیان اینکه از هر دستگاه و سازمانی که در واکسیناسیون عمومی به وزارت بهداشت کمک کند، استقبال می‌کنیم، گفت: یکی از برنامه‌های ما در وزارت بهداشت، قرنطینه هوشمند است. نیروی انتظامی از ابتدای شیوع کرونا تا کنون به ویژه در قرنطینه اخیر کمک‌های ارزشمندی کرده است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در آینده نزدیک همزمان با گسترش واکسیناسیون، دریافت بسیاری از خدمات منوط به داشتن کارت واکسن خواهد بود. امروز هم در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب شد افرادی که می‌خواهند در مراسم اربعین حسینی حضور داشته باشند باید حتما دو دُز واکسن کرونا را تزریق کرده باشند و یا این هفته، واکسن را دریافت کنند در غیر این صورت، مجوز خروج از کشور و ورود به عراق را نخواهند داشت.

عین اللهی ادامه داد: وقتی قرنطینه هوشمند اجرایی شد، همه فعالیت‌های روزمره با کارت واکسن، قابل انجام است و لازم نیست که دیگر از قوه قهریه استفاده کنیم و مردم با داشتن کارت می‌توانند مسافرت بروند، در هتل‌ها اقامت داشته باشند و خدمات مختلف از جمله حمل و نقل عمومی به راحتی قابل ارائه است. با اجرایی شدن قرنطینه هوشمند، بسیاری از مشکلات، حل می‌شود.

او تاکید کرد: نیروی انتظامی با یک هزار و ۱۴۸ تخت بیمارستانی و ۹۲ تخت مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های تحت پوشش خود، کمک‌های ارزشمندی به ما کرد. در روز‌های آینده، خانواده‌های کارکنان نیروی انتظامی و همچنین سربازان ناجا واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما