بین الملل
فارس
۱۴۰۱/۰۷/۰۱ ۲۲:۵۶:۵۶
زلنسکی: اسرائیل ما را شوکه کرد
زلنسکی: اسرائیل ما را شوکه کرد
/ رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه با یک شبکه فرانسوی به شدت از رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.
فارس

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین امروز جمعه گفته از اینکه اسرائیل سلاحی برای کمک به آن کشور در جنگ با روسیه نکرده شوکه شده است.

زلنسکی در جمع گروهی از خبرنگاران از رسانه‌های متعدد فرانسوی گفت: «شوکه هستم. نمی‌فهمم. اسرائیل هیچ چیز به ما نداده است. هیچ! صفر!»

وی اضافه کرد: «اینکه آنها باید از سرزمین خودشان دفاع کنند را درک می‌کنم ولی اطلاعاتی دریافت کرده‌ام مبنی بر اینکه اسرائیل در حال صادرات سلاح به سایر کشورها است.»

شبکه خبری راشاتوی نوشته که اشاره زلنسکی احتمالاً به فروش سامانه گنبد آهنین از سوی رژیم اسرائیل به قبرس است. این خبر ماه گذشته گزارش شد اما رژیم صهیونیستی آن را تأیید نکرد. سال گذشته، صادرات تسلیحات رژیم صهیونیستی به رقم بی‌سابقه 11.3 میلیارد دلار رسید. اکثر مشتری‌های این رژیم را کشورهای اروپایی تشکیل می‌دهند.

رژیم صهیونیستی با آنکه حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده و از تحریم‌های آمریکا علیه مسکو پیروی کرده خودش تحریمی علیه روسیه اعمال نکرده است. راشاتودی نوشته که اسرائیل علاوه بر این، از ارسال سلاح به کی‌یف هم خودداری کرده است.

این موضوع انتقاد زلنسکی را به همراه داشته است. زلنسکی روز جمعه گفت: «گفت‌وگوهایی با سران اسرائیل انجام شد، اما کمکی به اوکراین صورت نگرفت. چرا به ما تسلیحات ضدهواپیما داده نمی‌شود؟ می‌توان نفوذ روسیه روی اسرائیل را دید.»

راشاتودی در توضیح نوشته شواهدی مبنی بر تلاش مسکو جهت اثرگذاری روی سیاست‌های رژیم اسرائیل در خصوص تسلیح اوکراین وجود ندارد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما