بین الملل
۱۴۰۲/۰۷/۲۹ ۱۶:۰۸:۰۹
افزایش شهدای فلسطین به ۴۳۸۵ نفر/ ۱۷۵۶ نفر کودک /۱۳ هزار و ۵۶۱ نفر زخمی
افزایش شهدای فلسطین به ۴۳۸۵ نفر/ ۱۷۵۶ نفر کودک /۱۳ هزار و ۵۶۱ نفر زخمی
وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که آمار شهدای حملات ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به چهار هزار و ۳۸۵ نفر افزایش یافت که یک هزار و ۷۵۶ نفر از آنها کودک و ۹۷۶ نفر زن هستند.

براساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، شمار زخمی ها هم به ۱۳ هزار و ۵۶۱ نفر رسیده است.

در حالی آمار شهدا و مجروحان غزه در حال افزایش است که سران شماری از کشورهای عربی و غیرعربی در کنفرانس سران صلح قاهره ۲۰۲۳ با موضوع بررسی تجاوزگری رژیم صهیونیستی به غزه و کاستن از تنش در فلسطین بر رفع محاصره غزه و توقف کشتار غیر نظامیان تاکید کردند.

نخست وزیر عراق در این کنفرانس گفت: آنچه در غزه می گذرد، نسل کشی و اینها جنایات جنگی است که چهره رژیم صهیونیستی را نشان می دهد.

«محمد شیاع السودانی» افزود: ملت فلسطین در معرض نسل کشی قرار دارد و با عبارات نمی توان جنایات ها در غزه و دفن فلسطینیی ها زیر آواره خانه های خود را توصیف کرد.

ولیعهد کویت نیز در کنفرانس سران صلح قاهره ۲۰۲۳ گفت: تحولات در غزه پیامدهای خطرناکی برای منطقه و کل جهان دارد.

«شیخ مشعل الاحمد الجابر الصباح» افزود: بار دیگر جرایم و حملات اسرائیل را محکوم و خواهان حفاظت از غیرنظامیان هستیم.

وی ادامه داد: خواهان گشودن گذرگاه ها و رساندن کمک ها به فلسطینی ها در غزه هستیم.

«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل نیز در این کنفرانس خواهان آتش بس فوری در غزه شد و افزود:بار دیگر دعوت به آتش بس برای برقراری صلح براساس راهکار موسوم به "دو دولتی" می کنیم، باید به توافقنامه های ژنو پایبندی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: باید قانون بین المللی اجرا، از حمله به غیرنظامیان و مدارس و بیمارستان ها و مراکز سازمان ملل پرهیز و از غیرنظامیان حفاظت شود.

«محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در کنفرانس یاد شده گفت: سرزمین خود را هرگز ترک نخواهیم کرد.

وی افزود: اسرائیل هزاران غیرنظامی، بیمارستان، مدارس و پناهگاه ها را بدون تمایز هدف قرار می دهد و ما نسبت به اخراج و کوچاندن فلسطینی ها از غزه، بیت المقدس و کرانه باختری هشدار می دهیم.

عباس ادامه داد: کابینه اشغالگر اسرائیل به درخواست های ما برای آتش بس گوش نداده است، ما بار دیگر بر مخالفت خود با قتل غیرنظامیان هر دو طرف تاکید می کنیم.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما