فرهنگی
فارس
۱۴۰۲/۰۸/۰۷ ۱۸:۱۱:۴۷
ماجرای شکایت صداوسیما از مهران مدیری چه بود؟
ماجرای شکایت صداوسیما از مهران مدیری چه بود؟
تهیه‌کننده برنامه «دورهمی» به صورت رسمی اسناد مربوط به شکایت سازمان صداوسیما از مهران مدیری را منتشر کرد.
فارس

روز گذشته ناصر قدیر کاشانی، تهیه‌کننده برنامه دورهمی با انتشار نامه‌ای در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، اسنادی مربوط به شکایت سازمان صداوسیما از مهران مدیری و تهیه‌کننده برنامه دورهمی، به دفتر سخنگوی قوه قضائیه ارائه داده است.

تکذیب شکایت از مهران مدیری

این اقدام تهیه‌کننده دورهمی پس از آن بود که به‌تازگی مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه شکایت از مدیری را تکذیب کرده بود؛ ستایشی دوم آبان‌ماه سال جاری در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوالی درباره مهران مدیری مجری برنامه دورهمی، مبنی بر پخش نشدن بخش ششم برنامه و پرداخت ۶۰ میلیارد تومان توسط مدیری و ۱۰۰ میلیارد تومان توسط تهیه‌کننده آن گفت: اگر اطلاعات و اسنادی دارید ارائه دهید و اگر مستند نیست در این مقطع حساس در راستای حفظ و صیانت از امنیت روانی مردم اقدام کنید.

معاونت حقوقی صداوسیما شکایتی طرح نکرده است

سخنگوی قوه قضائیه همچنین اعلام کرد که پرونده کیفری یا حقوقی در خصوص این افراد مطرح نشده است و «مطابق پیگیری‌ها، معاون حقوقی صداوسیما نیز اعلام کردند شکایتی طرح نشده است و اگر اختلافی وجود داشته باشد، در چند جلسه برگزار شده، پیگیری شده است.»

برنامه‌ها باید متناسب با ذائقه جامعه باشد

پیمان جبلی، رئیس رسانه ملی نیز همان زمان درباره وضعیت «دورهمی» گفته بود: برنامه‌هایی که صداوسیما برایشان هزینه می‌کند، باید متناسب با ذائقه جامعه، نیازها و اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی مخاطبان باشد؛ هرگاه برنامه‌ای از این شکل خارج شود، مورد استقبال مخاطبانمان واقع نمی‌شود و ما هم از آن استفاده نمی‌کنیم.

رئیس رسانه ملی همچنین درباره ویدئویی که مهران مدیری سال گذشته برای پخش نشدن تصویرش در تلویزیون از خود منتشر کرده بود، تصریح کرد: همان‌طور که کار کردن در رسانه ملی برای من و همکارانم افتخار است، کسی که بخواهد از این امکان و فرصت استفاده کند قدمش روی چشم، پیش‌تر هم گفتم که از تمام ظرفیت و استعدادی که قدر این فرصت را بداند با تمام وجود استفاده می‌کنیم، اما اگر نخواهد از این فرصت استفاده کند یا قدرش را نداند، استعداد در جامعه زیاد است و طبیعت رسانه هم ایجاب می‌کند که استعدادها به‌طور دائم شناسایی شوند و به نیروهای تازه‌نفس میدان داده شود تا ما محدود در یک مرحله نشویم.

تهیه کننده دورهمی، ماجرای شکایت سازمان صداوسیما از مهران مدیری را به ویدئوی منتشر شده از او در فضای مجازی نسبت داده است که باعث جلوگیری از ادامه پخش «دورهمی» شده بود. آبان‌ماه سال گذشته مهران مدیری و ناصر قدیر کاشانی در دادسرا دیده شدند، همان زمان هم علت حضور آن‌ها در دادسرا شکایت سازمان صداوسیما اعلام شده بود.

شایعات اسکاری برای مهران مدیری!

به گزارش ایمنا، مهران مدیری در ماه‌های گذشته برای دریافت مجوز برنامه‌ای جدید با عنوان «اسکار» اقدامات اولیه را انجام داده است؛ موضوعی که حواشی مختلفی در پی داشت و شایعاتی مبنی بر ممانعت از فعالیت مهران مدیری از سوی ساترا به میان آمده بود.

البته سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی (ساترا) نیز در واکنش به شایعات منتشر شده مبنی بر ممانعت از صدور مجوز برنامه «اسکار» با اجرای مهران مدیری اعلام کرد که تا این لحظه با صدور مجوز این برنامه، مخالفت نشده است و صدور مجوز این برنامه در دست بررسی است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما