بین الملل
ایرنا
۱۴۰۱/۰۷/۲۵ ۲۲:۱۸:۵۰
موضع اتحادیه اروپا درباره ادعای ارسال سلاح از ایران به روسیه
موضع اتحادیه اروپا درباره ادعای ارسال سلاح از ایران به روسیه
رئیس کمیسیون اروپا درباره تبعات ادعای بی اساس همکاری تسلیحاتی ایران و روسیه در جنگ اوکراین هشدار داد و گفت که این اقدام با پاسخ روشن اتحادیه اروپا روبرو خواهد شد.
ایرنا

اوروسلا فون درلاین ساعاتی پس از وضع تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا به بهانه مسائل حقوق بشری علیه ایران، با انتشار پیامی در توئیتر ادعا کرد: اتحادیه اروپا تصمیم گرفت افراد و نهادهای ایرانی را به دلیل نقش آنها در مرگ مهسا امینی و خشونتی که بر مردم ایران تحمیل شده است، تحریم کند.
وی با تکرار ادعای استفاده ارتش روسیه از پهپادهای ایرانی در جنگ با اوکراین مدعی شد: حمایت ایران از جنگ روسیه در اوکراین با پاسخ روشن اتحادیه اروپا مواجه خواهد شد.
درحالی که ایران از ابتدای جنگ در اوکراین همواره سیاست اصولی و روشن خود را مبتنی بر بیطرفی فعال و مخالفت با جنگ و لزوم حل و فصل سیاسی اختلافات دو طرف و به دور از خشونت اعلام کرده‌ است طرف‌های غربی با ارسال گسترده تسلیحات  نظامی مخرب، شعله های آتش جنگی را که آغاز کرده اند، شعله ورتر می کنند.
از آغاز جنگ اوکراین، آمریکا حدود ۱۸ میلیارد دلار تجهیزات نظامی به اوکراین ارسال کرده است.
جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در پایان نشست شورای وزیران امور خارجه اتحادیه ضمن تشریح مواضع اتحادیه اروپا درقبال تحولات داخلی ایران، از احتمال وضع تحریم‌های بیشتر خبر داد.
در همین پیوند حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی تصریح کرد: اتحادیه اروپا امروز با اشتباه محاسباتی، طی اقدامی غیرسازنده که مبتنی بر انبوهی از اطلاعاتِ غلط بود، دوباره به ابزار نخ‌نما و بی‌اثر تحریم علیه ایرانیان متوسل شد.
وزیر امور خارجه تاکید کرد: اغتشاش و تخریب اموال عمومی در هیچ‌جای جهان تحمل نمی‌شود و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما