سیاسی
فارس
۱۴۰۱/۰۸/۱۹ ۱۰:۱۵:۴۴
سرلشکر صفوی: کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس، بین امنیت و رسانه‌هایشان یکی را انتخاب کنند
سرلشکر صفوی: کشورهای حاشیه خلیج‌ فارس، بین امنیت و رسانه‌هایشان یکی را انتخاب کنند
مشاور فرمانده کل قوا با هشدار به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس گفت: برخی کشورهای بدبخت حاشیه جنوبی خلیج‌فارس بدانندکه باید بین رسانه‌هایشان و امنیتشان یکی را انتخاب کنند و اگر در ایران دخالت کنند تاوان آن را می‌پردازند.
فارس

سرلشکر سید یحیی صفوی دستیار و مشاور فرمانده کل قوا صبح امروز (پنجشنبه ۱۹ آبان‌ماه) در مراسم یازدهمین سالگرد شهید حسن طهرانی مقدم با اشاره به سنت الهی مبنی بر پیروزی حق بر باطل گفت: ما سربازان خدا هستیم و از راه حق برنمی‌گردیم، یک دستمان در دست مردم و دست دیگرمان بر دست ولایت فقیه است.

وی افزود: ما و شما به عنوان پاسداران انقلاب اسلامی با خداوند، شهیدان و رهبر مقتدر و مهربان‌مان حضرت امام خامنه‌ای عزیز عهد و پیمان بسته‌ایم تا آخر عمرمان با روحیه جهادی، توکل به خدا، اعتماد به دانش و خلاقیت و استفاده از تجارب دفاع مقدس و هم‌اکنون در این جنگ جدید ترکیبی و شناختی با همراهی جوانان خود به دشمنان هجوم آورده و آن‌ها را شکست دهیم.

دستیار و مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه آنچه در آینده شاهد آن خواهیم بود کاملاً از آنچه تاکنون در منطقه و جهان گذشته، متفاوت خواهد بود، تصریح کرد: جهان در حال تغییر و تحول بوده و نظام قدرت در حال جابه‌جایی است. البته نظام سلطه به رهبری آمریکا، صهیونیسم، انگلیسی‌های خبیث و ناتو و برخی از قبایل صحرانشین جنوب خلیج‌فارس که تشکیل حکومت به دست انگلیسی‌ها داده‌اند ولی از فرهنگ و تمدن خودشان و ما بی‌خبرند و نمی‌دانند ایران مقتدر با یک ملت بزرگ با فرهنگ و تمدن و با یک رهبر عالیقدر، شجاع و خردمند چگونه نظام قدرت را در جهان به چالش کشیده است.

وی افزود: در نبرد جدید، جبهه استکبار به رهبری آمریکا و اذنابش و جبهه مقاومت با رهبری ایران رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند و آنچه که شما طی این مدت و چندین سال مشاهده می‌کنید در حقیقت از روی انفعال در مقابل قدرت ملت بزرگ ایران است. 

سرلشکر صفوی با اشاره به شکست‌های دشمنان از ملت ایران گفت: آن‌ها حداقل در سه رخداد بزرگ شکست خورده اند؛ براندازی ایران اسلامی و انقلاب اسلامی، جنگ هشت ساله و جبهه مقاومت در منطقه غرب آسیا؛ اما آن‌ها مشغول توطئه ناامن سازی و اغتشاش در داخل ایران شده‌اند. البته ما هم ضعف‌ها و مشکلاتی در داخل داریم.

سرلشکر صفوی با هشدار به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس گفت: بین امنیت و رسانه‌هایتان یکی را انتخاب کنید.

وی افزود: برخی کشورهای بدبخت حاشیه جنوبی خلیج‌فارس که حاضر نیستم نام آنها را ببرم بدانند باید بین رسانه‌هایشان و امنیتشان یکی را انتخاب کنند و بدانند اگر در ایران دخالت کنند تاوان آن را می‌پردازند. به آنها می‌گویم شما کشورهای ضعیفی هستید و بدانید آمریکایی‌ها در موقع خطر از شما حمایت نمی‌کنند همانطور که از شاه ایران حمایت نکردند.

وی ادامه داد: آن‌ها در جریانات ناامنی‌های اخیر با تمام توان رسانه‌ای و شبکه‌ نفوذ منطقه‌ای خود و حتی در داخل ایران از همه فاسدان و جاسوسان کمک گرفتند ولی به فضل الهی و با رهبری مقتدر و کارآمد با به دست گرفتن ابتکار و کمک به مدیریت صحنه با شکست مواجه شدند و ملت ما همچون فتنه‌های گذشته این فتنه را هم درهم شکست. 

فرمانده اسبق کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: به فضل الهی از این مشکلات عبور خواهیم کرد. ما و جبهه مقاومت با هوشمندی، صبر انقلابی و شجاعت ذاتی ملت‌هایمان به حول و قوه الهی بر جبهه استکبار پیروز خواهیم شد. اگرچه با پرداخت‌های هزینه‌های بالا همچون شهدای اخیرمان، شهدای مدافع حرم، ۲۰۰ هزار شهید و ۳۰۰ هزار جانباز دفاع مقدس و همچون شهدای مظلومی مانند حاج حسن طهرانی‌مقدم، فخری‌زاده، قاسم سلیمانی و شهدای مظلوم حوادث اخیر در تهران، البرز و حرم حضرت شاهچراغ که اخیراً اطلاعات آن نیز منتشر شد.

وی ادامه داد: در سال‌های دفاع مقدس پس از آن نخبگانی داشتیم که پیش‌قراولان تغییر و تحول بودند. دو حسن بودند که تبدیل شدند به احسن؛ یکی حسن باقری که بنیانگذار اطلاعات سپاه در دوران دفاع مقدس که هنگامی که من فرمانده عملیات جنوب بودم حسن باقری معاون اطلاعات من بود. شهید حسن باقری واقعاً او یک نخبه با یک جسم کوچک و یک قلب پر از ایمان و یک مغز متفکر نابغه جنگ بود. 

سرلشکر صفوی با اشاره به آشنایی خود از همان ماه‌های نخست جنگ با شهید حسن طهرانی مقدم، خاطرنشان کرد: ما شهدا را باید بشناسیم، این شناخت باید چگونه باشد؟ چگونه باید شهدا را یاد کنیم و پیام آن ها را به نسل جوان و ۵۶ میلیون جمعیت زیر ۴۰ سال برسانیم؟ اگر شما یک انسان معمولی را بخواهید بشناسید باید حداقل به این سه شاخصه توجه کنید؛ تفکر و اندیشه، اخلاق و رفتار و عملکرد او.

وی با اشاره به ویژگی های شهدا افزود: اکثر شهدای ما در تفکر و اندیشه، دارای یک تفکر خدایی و انسانی بودند. آن‌ها با قرآن، دین، انقلاب، ولایت، امام خمینی(ره) و‌ مقام معظم رهبری مانوس بودند. قلب شهدا با معارف اسلامی و اهل بیت نورانی بود و مغز آن ها بسیار با فکر بود. شهدا می‌دانستند که در چه مسیری حرکت می‌کنند و هر فردی که وارد جبهه می‌شد می‌دانستند که در آنجا نقل و نبات و شیرینی پخش نمی‌کنند و هر فردی که وارد جبهه می‌شد یا شهید و مجروح می‌شد و یا اسیر. شاید هم زنده به خانه‌اش بازگردد. 
 
دستیار و‌ مشاور فرمانده معظم کل قوا با اشاره به کمک‌های مردم در دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: خود من در اهواز شاهد بودم که یک پدر ‌و مادر به همراه چهار پسرش به جبهه آمده بودند. مادر این فرزندان مشغول به شستشوی لباس‌ها و ملحفه‌های رزمندگان در پشت جبهه بود و‌ هنگامی که همسر و فرزندانش به جبهه می‌آمدند پوتین‌های آنها را واکس می‌زد به برای آن‌ها غذا تهیه می‌کرد و اشک می‌ریخت. این مادر می‌گفت که یا حسین بن علی و یا فاطمه‌الزهرا به من اجازه آمدن به جبهه را نمی‌دهند اما کفش سربازان شما را واکس می‌زنم.

وی ادامه داد: مادران و همسران شهدا در دفاع مقدس و پس از آن حماسه‌های بزرگی را رقم زدند، مادر شهید حسن طهرانی مقدم نیز یک شیرزن بود. مادران همسران و فرزندان شهدا نیز مانند این مادر شهید بودند. باید بتوانیم اندیشه و تفکر شهدا را به نسل جوان خود معرفی کنیم و بگویم اخلاق و رفتار آن‌ها چگونه بود. 

سرلشکر صفوی با اشاره به جنگ شناختی و روش‌های آن تاکید کرد: هدف جنگ شناختی تغییر در باورها، ادراک و شناخت، اطلاعات مغزی انسان‌ها است،. یعنی اطلاعات مغز جوان‌ها را دستکاری می‌کنند. برخی از جوانانی که اخیراً در اغتشاشات دستگیر شدند وقتی به آن‌ها عکس شهید صیاد شیرازی را نشان دادند، آن‌ها نمی‌شناختند و می‌گفتند که ما فقط اخباری را که از طریق تلفن همراه و تلفن خود می‌بینیم را قبول داریم نه اخبار ایران را. این جوانان در فضای مجازی زندگی می‌کنند و با واقعیت‌ها، قدرت و مولفه‌های قدرت ملی ایران آشنایی ندارند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما