بین الملل
ایسنا
۱۴۰۱/۰۳/۲۷ ۱۱:۰۶:۳۴
وال استریت ژورنال: حملات اسرائیل به سوریه با هماهنگی آمریکا صورت می‌گیرد
وال استریت ژورنال: حملات اسرائیل به سوریه با هماهنگی آمریکا صورت می‌گیرد
روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" به نقل از مقامات فعلی و سابق آمریکا فاش کرد که اسرائیل به طور مخفیانه با آمریکا در مورد بسیاری از حملات هوایی که به سوریه انجام می‌دهد، هماهنگ است.
ایسنا

به نوشته این روزنامه آمریکایی، مقامات سابق و فعلی آمریکا گفته‌اند که "بسیاری از عملیات‌های اسرائیل سال‌ها مورد بازنگری قرار گرفته و از سوی مقامات ارشد فرماندهی مرکزی آمریکا و پنتاگون تایید شده است."

وال استریت ژورنال گزارش داد که "ایالات متحده می‌خواهد مطمئن شود حملات هوایی اسرائیل در عملیات علیه داعش تداخلی ایجاد نمی‌کند."

طبق نوشته این روزنامه مقامات هر دو طرف پیش از این و علنا چیزی در مورد این هماهنگی نگفته‌اند و محرمانه بودن آن نشان می‌دهد که چگونه واشنگتن به دنبال حمایت از متحد اسرائیلی خود بدون کشیده شدن به درگیری‌های تل‌آویو در منطقه بوده است.

وال استریت ژورنال نوشت: تمرکز اصلی بازنگری آمریکا، عملیات‌های اسرائیل در شرق سوریه است که نزدیک پایگاه التنف، پایگاه‌ آمریکا در نزدیکی مرز سوریه و اردن ونزدیک یکی از مسیرهای حمله اسرائیل است. 

همچنین این روزنامه تاکید کرد، اکثریت قریب به اتفاق حملات هوایی اسرائیل توسط ایالات متحده تایید شده است، اما ارتش آمریکا به اسرائیلی‌ها در شناسایی اهداف کمک نمی‌کند.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما