اقتصادی
ایرنا
۱۴۰۰/۰۹/۰۱ ۱۲:۰۰:۳۵
مدیر طرح سی‌.ان‌.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی:
سامانه تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه‌سوز موقتی از دسترس خارج شد
سامانه تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه‌سوز موقتی از دسترس خارج شد
مدیر طرح سی‌.ان‌.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سامانه ثبت‌نام متقاضیان تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه‌سوز به‌منظور روزآمد کردن به‌طور موقت از دسترس خارج شد.
ایرنا

«محمدحسین باقری» درباره از دسترس خارج شدن سامانه ثبت‌نام متقاضیان تبدیل خودرو بنزینی به دوگانه‌سوز، افزود: پس از حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت، روزآمد کردن سامانه‌های مشابه در دستور کار قرار گرفت.

وی بیان‌داشت: به همین منظور چند روزی است که روزآمدن کردن سامانه ثبت‌نام متقاضیان تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه‌سوز آغاز و این سامانه از دسترس خارج شده است.

مدیر طرح سی‌.ان‌.جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه حمله سایبری در مورد این سامانه رخ نداده است، ادامه‌داد: این مساله از پیش به پیمانکاران طرح اعلام شده است و همگی مطلع هستند.

باقری گفت: کارشناسان سامانه در تلاش هستند تا روزآمد کردن در سریع‌ترین زمان ممکن تکمیل شود و سامانه برای ارائه خدمات به متقاضیان طرح تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه‌سوز دوباره در دسترس قرار گیرد.

وی تاکید کرد: زمان در دسترس قرار گرفتن دوباره سامانه یادشده، به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

به گزارش ایرنا، بر اساس مصوبه شورای اقتصاد، از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت مایع، دوگانه سوز کردن رایگان یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی عمومی شامل ون، تاکسی و وانت بار در دستور کار قرار گرفت. 

پس از آن نیز، اعتباراتی برای اعطای وام به تاکسی‌های اینترنتی برای گازسوز کردن خودرو اختصاص پیدا کرد. 

اکنون ظرفیت نصب شده سی.ان.جی در کشور بیش از ۴۰ میلیون متر مکعب در روز است که از این میزان ۵۰ درصد خالی است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما