سیاسی
ایرنا
۱۴۰۱/۰۳/۱۸ ۱۱:۴۵:۲۴
واکنش سفیر روسیه به توقیف محموله نفتی ایران: آنها دزد هستند، دیروز پول ما را دزدیدند و امروز نفت شما را
واکنش سفیر روسیه به توقیف محموله نفتی ایران: آنها دزد هستند، دیروز پول ما را دزدیدند و امروز نفت شما را
سفیر روسیه در تهران گفت: از جمهوری اسلامی ایران در شورای حکام دفاع می‌کنیم.
ایرنا

لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران در پاسخ به سوال ایرنا در مورد پیش‌نویس کشورهای غربی برای صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: روسیه از جمهوری اسلامی ایران دفاع می‌کند، روسیه همواره در کنار ایران بوده و خواهان رسیدن ایران به توافق است.

وی ادامه داد: آقای امیرعبداللهیان در گفت‌وگوی تلفنی که با آقای لاوروف داشتند، ما اعلام کردیم که از ایران در موضوع هسته‌ای حمایت خواهیم کرد. برخی متاسفانه مدعی می‌شوند که روسیه می‌خواهد در مذاکرات مشکل ایجاد کند، در صورتیکه ما حتی از توافق ایران با آمریکا هم حمایت می‌کنیم.

سفیر روسیه در تهران تاکید کرد: روسیه در سال 2015 نیز از توافق ایران با کشورهای دیگر نیز حمایت کرد و هیچ‌گاه مخالف رسیدن توافق ایران با کشورهای دیگر نیست.

وی درباره توقیف محموله نفتی ایران که اخیرا به دستور آمریکا انجام شد، گفت: آنها دزد هستند. دیروز پول ما را دزدیدند و امروز نفت شما را.

به گزارش ایرنا، تهیه پیش‌نویس قطعنامه جدید علیه ایران در شورای حکام زمانی مطرح شد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که گزارش جدیدی درباره ایران آماده کرده است و پس از آن مطرح شد که گزارشی که قرار است در نشست این هفته شورای حکام بررسی شود و می‌گوید ایران به تعهدات برجامی خود عمل نکرده است. پس از آن نیز آمریکا، فرانسه، انگلیس و آلمان[تروئیکای اروپا] پیش‌نویس یک قطعنامه را برای ارائه به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تهیه کرده‌اند. پیش‌نویسی که از ایران می‌خواهد به سوالات باقی‌مانده آژانس درباره ذرات اورانیوم پیدا شده در سه محل توضیح دهد.

این در حالی است که حسین امیرعبداللهیان، وزیر امورخارجه کشومان در واکنش به احتمال ارائه پیش‌نویس قطعنامه به آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای توسط قدرت‌های غربی در نشست هفته آینده شورای حکام، آن را «برخلاف رویه دیپلماسی، شتاب‌زده و غیرسازنده» خواند و موجب «سخت‌تر و پیچیده‌تر شدن روند مذاکرات» دانست.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما