بین الملل
مهر
۱۴۰۱/۰۷/۱۲ ۰۰:۱۱:۵۳
بورل: اتحادیه اروپا و تل‌آویو درباره مذاکرات با ایران توافق ندارند
بورل: اتحادیه اروپا و تل‌آویو درباره مذاکرات با ایران توافق ندارند
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد که مذاکرات پیرامون رفع تحریم های ضدایرانی یکی از موضوعاتی است که بروکسل با رژیم صهیونیستی درباره آن توافق ندارد.
مهر

به گزارش وبگاه اتحادیه اروپا، «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در پاسخ به سئوالی با مضمون «آیا زمینه مشترکی بین اسرائیل و اتحادیه اروپا در مورد توافق هسته ای ایران وجود دارد؟»، گفت: خُب، این یکی از موضوعاتی است که قطعاً ما در آن اختلاف نظر داریم.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این ارتباط ادامه داد: نخست وزیر «لاپید» در بیان مخالفت خود با این روند بسیار پر سر و صدا بود. اما من یک مأموریت از سوی سازمان ملل دارم و این چیزی است که سعی می کنم انجام دهم. فعلاً در هر صورت مذاکرات متوقف شده است.

گفتنی است که وی پیشتر در سخنانی گفته بود که پیشنهادات این اتحادیه برای احیای توافق هسته ای با ایران تا زمان بازگشت به مذاکرات پابرجا خواهد بود.
جوزف بورل در گفتگو با شبکه خبری الجزیره گفته بود: پیشنهاداتی را که برای احیای توافق هسته‌ ای با ایران ارائه کردیم تا زمان بازگشت به میز مذاکرات روی میز خواهد بود.
این در حالی است که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از این انتظارات برای دستیابی به موفقیت در توافق هسته‌ ای ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل طی هفته گذشته کاهش داده و مدعی شده بود که معتقد نیست دیدار با ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران مثمرثمر باشد.
وی در عین حال افزود که در بحبوحه مذاکرات جاری به رهبری اتحادیه اروپا هیچ پیشرفت عمده‌ ای را به زودی در این موضوع پیش بینی نمی‌ کند.
این در حالی است که آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس‌ جمهور ایران در جریان حضور در اجلاس سران عضو سازمان شانگهای با شبکه خبری الجزیره گفتگویی داشت و در آن تاکید کرد که تصمیم نهایی برای رسیدن به توافق هسته‌ ای به عهده آمریکا است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما