سیاسی
ایرنا
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۰۹:۰۳:۴۰
پزشکیان به صورت مشروط از پاسخ‌های وزیر بهداشت قانع شد
پزشکیان به صورت مشروط از پاسخ‌های وزیر بهداشت قانع شد
نماینده مردم تبریز در مجلس از پاسخ‌های وزیر بهداشت در مورد انتصاب روسای دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول بازرسی به صورت مشروط قانع شد.
ایرنا

در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی سوال مسعود پزشکیان نماینده تبریز در مجلس از بهرام عین الهی وزیر بهداشت در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

متن سوال بدین شرح است:« وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قبل از رأی اعتماد در کمیسیون تخصصی و صحن علنی تعهد کلامی دادند که در دانشگاهها و مدیریت های آن بر مبنای قانون و برنامه عمل خواهند کرد و سیستم‌ دولتی تحت مدیریت خود را به مدیرانی خواهند سپرد که معتقد به قانون و عامل به آن هستند و منافعی در بخش خصوصی نداشته باشند. متاسفانه روسای دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشکی ایران و مسئول بازرسی همگی در بخش خصوصی فعال هستند که همگی خلاف تعهد و خلاف بیّن قانون می‌باشد و قابل قبول نیست.

در ادامه عین الهی وزیر بهداشت در دفاع از عملکردش گفت: بر برنامه‌ای که به نمایندگان دادم پایبندم و با کسی عهد اخوت نبستم و اگر به هر دلیلی مدیران به برنامه ها عمل نکنند عزل خواهندشد.

وی با بیان اینکه از مدیران وزارت بهداشت میثاق‌نامه گرفته‌ام، اظهار داشت: مرکز بررسی عملکرد مدیران شکل گرفته که به صورت مستمر عملکرد مدیران را رصد می‌کند. کسانی که سکان‌دار بخش خصوصی هستند نمی‌توانند سکان‌دار بیمارستان ها و و بخش دولتی شوند که با محرومان در ارتباط هستند.

در ادامه پزشکیان از پاسخ‌های وزیر بهداشت به صورت مشروط قانع شد.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما