سیاسی
ایرنا
۱۴۰۰/۰۸/۱۸ ۱۳:۲۷:۵۸
خط و نشان وزیر کشور از شمال‌غرب ایران برای دشمنان
خط و نشان وزیر کشور از شمال‌غرب ایران برای دشمنان
وزیر کشور با اشاره به ایستادگی و تسلیم‌ناپذیری مردم کشورمان گفت: با لطف خدا در این شرایط پیچیده، سخت و توطئه‌آمیز دشمن، با اقتدار از همه پیچ‌ها عبور می‌کنیم.
ایرنا

احمد وحیدی روز شنبه در آیین تودیع و معارفه استانداران قبلی و جدید آذربایجان شرقی در سالن اجتماعات مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز خطاب به دشمنان کشورمان و نظام افزود: به کوری چشم دشمنان خواهند دید که از پیچ آخر هم با سربلندی عبور خواهد کرد و به قدرتی تبدیل خواهیم شد که احدی به خود اجازه نخواهد داد جمهوری اسلامی را حتی تهدید کند چه برسد به اینکه اقدام سوئی بتواند بکند و این دور نیست.

وی بیان کرد: ملت ایران با وجود تمام سختی ها، کاستی ها و کمبود ها، تسلیم ناپذیر ایستادگی کرد و در میدان بودن مردم از نشانه های پیروزی است.

وی اضافه کرد: ملت ما دوران سختی را با خوبی استقامت کرد و ایستاد و ان شاءالله دوران پیروزی نزدیک است؛ باید همچنان با اقتدار در میدان باشیم و خسته نشویم؛ ملت ما هرگز خسته نمی شود و خستگی را خسته کرده است.

وحیدی تاکید کرد: استاندار به منزله رئیس جمهوری استان است، همه مدیران کل باید با استاندار هماهنگ  باشند و رئیس جمهور هم در جلسه هیات دولت تاکید فرمودند که انتصاب همه مدیران باید هماهنگ با استانداران باشد.

وی ادامه داد: استاندار نماینده عالی حکومت است و باید در هماهنگی با نماینده ولی فقیه در استان باید کارها را جلو ببرد و باید در این راه همه کمک کنیم تا آذربایجان شرقی به جایگاه اصلی و حقیقی خود برسد.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان نقطه اتکایی برای کشور بوده و همواره نقش خود را به خوبی ایفا کرده است، تشریح کرد: تبریز نقطه ثقل و اتکا فرهنگی برای همه کشورهای منطقه است و باید همه را تغذیه کند.

تاکید بر توسعه دیپلماسی اقتصادی با ترکیه و جمهوری آذربایجان 

وزیر کشور گفت: ملت عزیز ترکیه و جمهوری آذربایجان هم کیشان و هم مذهبان ما هستند و باید از همجواری با این استان حداکثر استفاده را  از لحاظ معنوی و اقتصادی داشته باشند. 

وی افزود: باید همکاری های مشترک با جمهوری آذربایجان و ترکیه در این استان تعریف شود، زیرا زمینه های همکاری بسیار خوبی با این کشور ها داریم که باید برنامه ریزی جدی شود تا اقتصاد مکمل با همکاری و هماهنگی با ظرفیت های بزرگی که در استان است، شکل گیرد.

وی اضافه کرد: آذربایجان شرقی ظرفیت صنعتی بسیار قوی دارد و صنعتگران ماهر و توانمند و نخبه در این استان حضور دارند که باید توسعه صنعتی در این استان هرچه بیشتر اتفاق بیفتد و باید به کشاورزی هم توجه کرد. 

وحیدی تاکید کرد: آذربایجان شرقی منطقه ترانزیتی مهم و نقطه وصل کشور به کشورهای شمالی است و این حوزه بسیار اهمیت دارد؛ توسعه دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همجوار ترکیه و جمهوری آذربایجان باید بیش از پیش توسعه پیدا کند.

وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت و توانایی آذربایجان شرقی در حوزه صنعت بایستی بسیاری از محصولات صنعتی با تکنولوزی برتر در این استان تولید شود.

وی با بیان اینکه موتور خودرو در این استان تولید می شود که جزو پیچیده ترین محصولات صنعتی است که باید ادامه پیدا کند، گفت: همچنین باید پارک های گسترده فناوری، شهر فناوری و کارخانه نوآوری در این استان توسعه پیدا کند.

وزیر کشور ادامه داد: آذربایجان شرقی بیش از آنچه که دارد مستحق توسعه است و باید نخبگان در این استان حفظ شوند و همه کشور از نخبگان این استان بهره مند شوند؛ باید از ذخایر غنی سرمایه انسانی موجود در استان بهره مند شد تا استان توسعه یابد.

وی اظهار داشت: امروز برای تشکر از یک سرباز که به مردم خدمت کرد و غم مردم را خورد و همه وجودش را برای این منظور معطوف کرد تا برای توسعه به کار گیرد، به تبریز آمده ایم تا پرچم را به سرباز دیگری جهت پیشبرد اهداف نظام دهیم.

وی ادامه داد: مسول باید به گونه ای باشد که مردم او را از خود بدانند، هیچ تفاوتی بین خود و مردم نبیند و هیچ پرده و حجابی بین مسوول و مردم نباشد و مردم زمانی که احساس کردند مسوول یکی از خودشان است مردم سالاری دینی اتفاق می افتد.

مردم سالاری متفاوت با دموکراسی غربی است 

وزیر کشور افزود: مردم سالاری دینی ما دموکراسی غربی نیست، مردم سالاری دینی ما همین است که مردم و مسوولین از هم قابل تمیز نباشند و فردی که مسوولیت دارد در بین مردم و با مردم است.

وی با اشاره به وظیفه مسوول ، گفت: هرچه که مردم را آزار و رنج می دهد، باید مسوول را از درون بخراشد.

وحیدی گفت: فرد مسوول باید برای پیشرفت و سربلندی مردم، رشد معنوی و مادی آنان و توسعه جامعه اشتیاق داشته باشد که بسیار مهم است.

وی ادامه داد: فرد مسوول یک وجه خاصی نسبت به مومنین دارد و برای دفاع از انقلاب و نظام و ارزش ها در هر زمان و مکان و شرایط و وضعیتی آماده است.

وزیر کشور اضافه کرد: خیلی ها تمدن ساختند، ولی تمدن باطلی بود، تمدنی که بر مبنای ایمان، خداپرستی، توحید و محبت با مردم نباشد، باطل است و لو کاخ های سربه کشیده و بهترین فناوری و سیستم های هوایی و زمینی را داشته باشند.

وی ادامه داد: تمدن اسلامی که رهبر معظم انقلاب می فرمایند، بر پایه آموزه های اهل بیت (ع) است که در آن تمدن ایمان، عدالت، خدا پرستی و معنویت و مردم دوستی موج می زند و باید در هرجایی که مسوولیتی گرفتیم، آن را دنبال کنیم.

وحیدی گفت: مسوولیت ها، منت خدا بر ما است که ما در مقامی قرار داده که به دین، نظام، کشور و مردم خدمت کنیم و باید از فرصت ها به بهترین نحو استفاده کنیم تا از این امانت بزرگ به خوبی حراست کنیم.

وی با اشاره به اینکه این امانت، توفیق بزرگ و امتحان بسیار سختی است و باید از پس امتحان بر بیاییم، گفت: تودیع و معارفه ها یکی از پیام هایش این است که مسوولیت ها ماندنی نیست و باید در هر دوره به وظایف خود خوب عمل کنیم.

وزیر کشور گفت: از خدمات صادقانه و تلاش های دکتر پورمحمدی در طول سه سال گذشته تشکر می کنیم و امروز این مسولیت به برادر رزمنده، مبارز سردار خرم  می رسد.

آذربایجان شرقی همواره الهام بخش ایران بوده است

وی آذربایجان شرقی را دریچه بزرگی برای ایران اسلامی دانست و گفت: این استان همواره الهام‌بخش برای ایران و برای جهان اسلام است؛ علامه‌های بزرگ، شهدای عزیز، شهریارها و عالمانی که استوانه‌های کشور بودند، تربیت یافته این استان و تبریز بودند.

وزیر کشور تاکید کرد: این استان مهد علم و عرفان، فضل، جهاد، شهادت، ایثار و فداکاری است. زرخیز است، ولی زرهای معنوی آن بیش از مادی است، لذا مسوولیت سنگینی بر دوش نسل جدید استان است تا از این ظرفیت های علمی و عرفانی بهره بگیرد و دنیا را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه باید در پناه این ذخایر مادی و معنوی، نه تنها مشکلی در این استان نداشته باشیم، بلکه کل ایران از تبریز سیراب شود، ادامه داد: استاندار فقط مسائل مادی را مدیریت نکند، بلکه باید ظرفیت‌های بزرگ معنوی را در راستای اعتلای استان به کار گیرد.

وی در ادامه با تبریک عید بزرگ ولادت پیامبر اسلام (ص) اظهار داشت: در پرتو انوار گرامی رسول اکرم قرار داریم، که اگر رسول الله نبود، دنیای تاریکی داشتیم که پر از شرک بود.

احمد وحیدی، وزیر کشور امروز برای شرکت در مراسم تودیع و معارفه استانداران قدیم و جدید آذربایجان شرقی، سفر یکروزه ای به تبریز داشت.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما