اجتماعی
تسنیم
۱۴۰۱/۰۴/۱۷ ۱۹:۴۶:۰۵
خبر خوش وزیر بهداشت درباره بیمه‌ها
خبر خوش وزیر بهداشت درباره بیمه‌ها
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه تقویت بیمه‌ها از خواسته‌های اصلی رئیس‌جمهور است، گفت: دستور داده شده تا سازمان برنامه و بودجه ۸هزار میلیارد تومان به بیمه‌ها اختصاص دهد.
تسنیم

 

بهرام عین‌اللهی عصر امروز از پروژه ایستگاه پمپاژ آب سد گاوشان منطقه خامسان، بیمارستان 100تختخوابی در حال ساخت و بیمارستان سینا این شهرستان بازدید کرد و خواستار تلاش برای تسریع در تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام این حوزه شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور سپس در جلسه شورای اداری این شهرستان از شناسایی و بررسی مشکلات حوزه کاری خود در استان کردستان به ویژه این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: مطالبات مطرح شده به محضر رئیس‌جمهور و هیئت دولت منعکس و در خصوص کاستی‌های حوزه سلامت نیز دستور تامین اعتبار ویژه صادر خواهیم کرد.
وی در خصوص مشکل ماندگاری پزشکان، از تلاش برای رفع این مشکل و برنامه‌های تسهیل در پذیرش دستیار تخصصی با سهمیه خاص منطقه و تعهدات آنان خبر داد.
عین‌اللهی با بیان اینکه تقویت بیمه‌ها از خواسته‌های اصلی رئیس‌جمهور است، تصریح کرد: به همین دلیل دستور داده شده تا سازمان برنامه و بودجه 8هزار میلیارد تومان به بیمه‌ها اختصاص دهد.
وی با اشاره به اینکه این اعتبارات به مرور افزایش می‌یابد، گفت: برنامه این است به سمتی برویم که پوشش دارویی بیمه‌ها افزایش یافته و پولی از جیب بیماران برداشته نشود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با ذکر اینکه فرانشیز بیماران همان مبلغ سال قبل بوده و افزایشی نخواهد داشت، عنوان کرد: این طرح طی یکی دو هفته آینده عملیاتی می‌شود.
نماینده مردم شهرستان‌های دیواندره، سنندج و کامیاران در مجلس، فرماندار و امام جمعه شهرستان کامیاران نیز در این بازدیدها و جلسه شورای اداری به توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و مشکلات سطح شهرستان پرداختند.
گفتنی است؛ عملیات ساخت سد گاوشان از سال 91  در 50 کیلومتری جنوب سنندج و 90 کیلومتری کرمانشاه با هدف تامین نیاز آبی 6 میلیون متر مکعبی و انتقال آب به کرمانشاه آغاز شده است. 
طرح انتقال آب به 1100 هکتار از اراضی خامسان پس از آبگیری از مخزن سد گاوشان به کمک ایستگاه پمپاژ شناور، جریان و به کمک خط لوله پلی اتیلن به طول 150 متر به ساحل و از آنجا به کمک خط لوله فولادی به طول 425 متر به مخزن مکش ایستگاه پمپاژ دوم به حجم دو هزار متر مکعب منتقل و در ایستگاه دوم، جریان به کمک خط لوله فولادی به طول 1940 متر به مخزن دو هزار متر مکعبی هدایت می‌شود. 
برای تکمیل این سد که تا کنون حدود 28میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی پرداخت شده به حدود 80 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

صفحه اصلی خبر اجتماعی اقتصادی سیاسی بین الملل فرهنگی ورزشی ارتباط با ما